ЏО НЕ УВЛАЧИ НАС У ТРЕЋИ СВЕТСКИ РАТ: Трамп поручио Бајдену поводом одлуке о слању касетне муниције Кијеву
БИВШИ амерички председник Доналд Трумп осудио је данас одлуку актуалног председника САД Џозефа Бајдена да пошаље касетну муницију Украјини, у оквиру новог пакета помоћи тој земљи, и упозорио да би такав потез могао да доведе до Трећег светског рата.
Фото АП
-Џозеф Бајден не би требало да нас вуче ка Трећем светском рату слањем касетне муниције у Украјину - он би требало да покуша да оконча рат и заустави ужасну смрт и разарање које узрокује неспособна администрација, навео је Трамп у саопштењу, које је објављено из његове кампање.
Он је додао да ће неексплодирана касетна муниција "убијати и сакатити недужне украјинске мушкарце, жене и децу у деценијама које долазе, дуго након рата", пренео је амерички Ен-Би-Си.
Он је критиковао Бајдена јер је интервјуу за Си-Ен-Ен током викенда признао да је разлог за слање касетне муниције то што САД немају довољно муниције.
-Велико кршење поверљивих информација, рекао је Трамп, који је у јуну оптужен по 37 савезних тачака повезаних са више од 100 поверљивих докумената који су пронађени у његовој резиденцији Мар-а-Лаго прошле године.
Петагон је недавно објавио одлуку о слању касетне муниције, а бивши потпредседник САД у Трамповој администрацији Мајкл Пенс подржао је тај потез.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ИРАН ПОСЛАО ХИТНУ ПОРУКУ НАШИМ КОМШИЈАМА: Немојте то да дозволите Америци!
ИРАН је данас упозорио Бугарску да не дозволи Сједињеним Америчким Државама коришћење своје територије за војне операције против Техерана, након што је бугарска влада најавила да ће тражити одобрење парламента за размештање америчких авиона за допуну горива у тој земљи.
21. 07. 2026. у 18:37
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
ДЕЧАК ЈЕО КОБАСИЦУ И УМРО: "Кад би знали шта крпељ може..." Први смртни случај у свету
РЕЧ је о првом познатом смртном случају на свету узрокованом овом алергијом.
23. 07. 2026. у 07:19 >> 23:04
Коментари (0)