ОГРАНИЧАВАЈУ ШИРЕЊЕ ЗАКОНА ИЗ ТРАМПОВЕ ЕРЕ: САД предлажу нову регулативу о уштеди трошкова за здравствену заштиту
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Џозефа Бајдена највероватније ће предложити нову регулативу о уштеди трошкова за здравствену заштиту, којом ће заменити планове краткорочног здравственог осигурања, пренео је данас портал Политико, позивајући се на петоро извора из Демократске странке.
Фото АП
Како наводи Ројтерс, регулативе ће ограничити ширење здравственог осигурања из Трампове ере, за које критичари кажу да је поткопао Закон о приступачној нези из 2010. године, познат и као “Обамацаре”, и његову широку заштиту за пацијенте са већ постојећим болестима.
Министарство здравља је 2018. проширило доступност краткорочних планова здравственог осигурања на милионе Американаца у оквиту потеза Трампове администрације који је имао за циљ да поткопа захтеве “Обамацаре-а”.
Такви планови, који су раније били доступни само за период од три месеца или мање, продужени су до 12 месеци и могли су се обновити.
Препоручујемо
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)