БАЈДЕН СЕ САСТАО СА ШВЕДСКИМ ПРЕМИЈЕРОМ: Са нестрпљењем се радујемо вашем чланству у НАТО-у
ПРЕДСЕДНИК САД Џозеф Бајден изјавио је данас, током састанка са шведским премијером Улфом Кристерсоном у Белој кући, да је веома важно да се Шведска придружи НАТО.
Foto: Tanjug/AP Photo/Evan Vuči
- Сједињене Државе у потпуности подржавају чланство Шведске у НАТО-у. Шведска ће нашу Алијансу учинити јачом и има исти систем вредности који имамо ми у НАТО-у. Са нестрпљењем се радујемо вашем чланству - рекао је Бајден Кристерсону, преноси Блумберг.
Он је додао да је шведски премијер "цењен пријатељ" Вашингтона.
Кристерсон је одговорио да "веома цени снажну подршку" САД придруживању Шведске НАТО, преноси АП.
Председник Турске Реџеп Тајип Ердоган је недавно изјавио да та земља неће одустати од противљења уласку Шведске у НАТО, уколико не буде престала да пружа уточиште припадницима курдских група које Анкара сматра терористичким.
Да би нека земља ушла у НАТО, то морају да прихвате све државе чланице.
Препоручујемо
АМЕРИЧКИ ВОЈНИ ОБАВЕШТАЈАЦ УПОЗОРИО ЗАПАДНЕ ГЕНЕРАЛЕ: Русија мења правила игре
04. 07. 2023. у 20:05
СИЈАРТО О ПУТУ ШВЕДСКЕ У НАТО: Мађарска ће дати зелено светло кад и Турска
04. 07. 2023. у 18:32
ИРАН ПОРКЕНУО НОВИ ТАЛАС НАПАДА: Погођен аеродром у Кувајту, ракете падају на Дубаи (ФОТО/ВИДЕО)
ИЗРАЕЛ и САД извеле су напад на Иран. У Техерану су одјекнуле детонације, а касније су чуле и у другим местима. Како је речено, циљ напада је елиминисање непосредних претњи које долазе од иранског режима. Операција би, према писању медија, могла да траје неколико дана. У целој земљи проглашено ванредно стање. САД су операцију назвале "Епски бес".
28. 02. 2026. у 10:41 >> 17:15
ПРОЈЕКТИЛИ ПАДАЈУ НА ДУБАИ: Погледајте невероватан снимак, снажна експлозија (ВИДЕО)
Дописници агенције АФП чули су снажну експлозију у Дубаију у суботу, а један од њих видео је облак дима како се уздиже изнад града.
28. 02. 2026. у 16:42
СМЕХ ДО СУЗА: Питали Хрвате да ли знају српске речи - "Никада нећу погодити!" (ВИДЕО)
"ЛЕБЛЕБИЈА би могла бити каросерија."
27. 02. 2026. у 21:41
Коментари (0)