ЛАБОРАТОРИЈСКИ ТЕСТ ПОТВРДИО: Кокаин пронађен у Белој кући
СУБСТАНЦА која је пронађена у недељу увече у Белој кући је кокаин, потврдили су лабораторијски налази, преноси "NBC news".
Фото АП
Супстанца је пронађена у недељу увече у малој торби са рајсфешлусом у веома прометном делу Западног крила Беле куће и изазвала је кратку евакуацију, саопштио је званичник америчке тајне службе.
Нејасно је колико је торба била у Белој кући. Број људи који пролази кроз то подручје Беле куће где је пронађен кокаин могли би да отежају утврђивање ко је одговоран за супстанцу, рекао је извор упознат са истрагом за "NBC News".
Тајна служба води истрагу, која ће укључивати преглед камера и улазних дневника, рекао је извор упознат са истрагом.
Кокаин су пронашли службеници током "рутинских контрола" у Белој кући, рекао је званичник Тајне службе.
Супстанца је раније била позитивна на кокаин на прелиминарном теренском тесту, а формални лабораторијски тест је потврдио тај резултат.
Препоручујемо
РУСКИ ДИПЛОМАТА ОТКРИО ЗАШТО СУ ПРОПАЛИ ПРЕГОВОРИ: "Лопта је на украјинској страни"
25. 01. 2026. у 08:09
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (1)