РУМУНИ ХОЋЕ НЕМАЧКЕ ТРУПЕ НА СВОЈОЈ ТЕРИТОРИЈИ: Позвали Шолца да донесе одлуку "што је пре могуће"

Танјуг

04. 07. 2023. у 22:51

РУМУНСКИ премијер Марсел Чолаку позвао је данас немачког канцелара Олафа Шолца да донесе одлуку, "што је пре могуће", о потенцијалном слању сталних трупа у Румунију како би ојачао источни блок НАТО-а.

РУМУНИ ХОЋЕ НЕМАЧКЕ ТРУПЕ НА СВОЈОЈ ТЕРИТОРИЈИ: Позвали Шолца да донесе одлуку што је пре могуће

Немачки војници / Фото ЕПА

- Мислим да у Румунији треба да имамо сталне немачке трупе и надам се да ћемо заједно са канцеларом Шолцом донети одлуке, што је пре могуће - рекао је Чолаку на заједничкој конференцији за медије са Шолцом, преноси Блумберг.

Он је додао да очекује да ће се рат у Украјини наставити још неко време.

Шолц није коментарисао захтев, а немачко министарство одбране није било доступно за коментар. Румунија је већ домаћин мултинационалне борбене групе која за циљ има одвраћање сваког могућег агресора.

БОНУС ВИДЕО: 

ОВАКО ИЗГЛЕДА ПРИПРЕМА ЗА ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ У СВЕМИРУ: Руски астронаут Константин Борисов на обуци

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (2)

МЕЂУНАРОДНИ ДАН ВОЛОНТЕРА: Снага заједништва и солидарности