"ВОЛЕЛА БИХ ДА НАУЧИМ РУСКИ ЈЕЗИК": Асадова жена изразила велику жељу за учењем
СУПРУГА председника Сирије Асма Асад желела би да научи руски када има слободног времена.
Фото: ЕПА
О томе је супруга сиријског председника говорила на арапском језику на телевизијском каналу РТ током посете Москви поводом дипломирања њеног најстаријег сина Хафеза на магистратури Механичког и математичког факултета Московског државног универзитета.
- Волела бих. Језик је мост за комуникацију међу културама, а Русија има веома древну културу и древну историју, па се надам да ћу у будућности имати прилику... Ако се смањи оптерећење, зашто да не - рекла је прва дама Сирије о могућности учења руског језика.
Она је одговорила да осећа понос и задовољство у вези са завршетком магистарске дипломе њеног сина на Механици и математици Московског државног универзитета, пошто је студирао на једном од најпрестижнијих универзитета у свету.
Говорећи о сиријској подршци Русији, Асад је напоменуо да „руски пријатељи нису оклевали када су нас подржавали у нашем рату, а ми нисмо оклевали и нећемо оклевати да станемо на њихову страну у њиховој борби“, пренела је РИА.
БОНУС ВИДЕО: ЗАЈЕДНИЧКЕ ПАТРОЛЕ - Руска и кинеска авијација осам сати изнад азијско-пацифичког региона
Препоручујемо
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ГОРИ АМЕРИЧКИ НОСАЧ АВИОНА: Хитно се огласила Централна команда САД
ДАНАС је на америчком носачу авиона USS Gerald R. Ford (CVN-78) избио пожар, који је у међувремену угашен.
12. 03. 2026. у 16:38
ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"
СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.
12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37
Коментари (1)