РУСИЈА СЕ УЈЕДИНИЛА ТОКОМ ПРИГОЖИНОВЕ ПОБУНЕ: Народ и војска уз Путина

ПОРТПАРОЛ Кремља Дмитриј Песков данас је поручио да су и војска и народ последњих дана били уз председника Русије Владимира Путина у тренутку када су се поједини одреди "вагнероваца" одлучили да изазову оружану побуну.

РУСИЈА СЕ УЈЕДИНИЛА ТОКОМ ПРИГОЖИНОВЕ ПОБУНЕ: Народ и војска уз Путина

Владимир Путин, Фото АП

Упитан да прокоментарише шта ће бити са приватним војним компанијама у Русији, он је изјавио да се ово питање још разматра и да није донета коначна одлука о њиховом статусу. 

Песков се дотакао и јучерашњег излагања белоруског лидера Александра Лукашенка и рекао да се у Москви "апсолутно нормално" односе према ономе што је председник рекао. 

Русија цени напоре Ватикана

Изасланик папе Матео Зупи данас је допутовао у Москву у којој ће о разрешењу украјинске кризе током дана разговарати са саветником председника Путина Јуријем Ушаковом. 

- Кремљ високо цени напоре и иницијативу Ватикана када је реч о ситуацији у Украјини - поручио је Песков. 

Подсетимо, Зупи је претходно посетио Кијев у којем је разговарао са украјинским руководством, преноси РТ Балкан.

БОНУС ВИДЕО: ЗАШТИТА ОД ДРОНОВА: Руски специјалци чувају небо изнад Санкт Петербурга

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу

САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу

АРГЕНТИНА је поново отворила спор са Великом Британијом око Фокландских острва. Само неколико сати након победе над Енглеском у полуфиналу Светског првенства, Буенос Ајрес је оптужио британску ратну морнарицу за, како тврди, „незаконит упад“ у аргентинске територијалне воде.

16. 07. 2026. у 14:34

Коментари (1)

ГЛАВНА НАГРАДА: Ексклузивно путовање у земљу новог светског првака