"ДРАГИ ПРИЈАТЕЉУ..." Путин честитао Сију рођендан
РУСКИ председник Владимир Путин честитао је данас 70. рођендан кинеском председнику Си Ђинпингу.
Фото: Профимедиа
Путин је у честитки похвалио напоре кинеског лидера на јачању свеобухватног партнерства и стратешке сарадње између Москве и Пекинга, објављено је на сајту Кремља.
- Искрено вам желим, драги пријатељу, добро здравље, срећу, благостање и успех у државним активностима - наводи се у честитки, објављеној на сајту Кремља.
- Тешко је преценити напоре које већ дуги низ година улажете у јачање свеобухватног партнерства и стратешке сарадње између наших земаља. Ваша државна посета Русији у марту дала је снажан подстицај развоју обострано корисне сарадње у кључним областима - додаје се у тексту.
- Радујем се наставку нашег конструктивног дијалога и блиском заједничком раду на актуелним питањима билатералне, регионалне и међународне агенде у корист народа Русије и Кине - нагласио је Путин.
Путин је констатовао и импресиван успех Кине под вођством Си Ђинпинга, јачање позиције Пекинга у међународној арени.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
ЗАЈЕДНИЧКЕ ПАТРОЛЕ: Руска и кинеска авијација осам сати изнад азијско-пацифичког региона
Ускоро опширније
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
САРАЈЕВСКИ МЕДИЈИ БРУЈЕ - ВУЧИЋ НАС ЈЕ СПАСИО У ЗАДЊИ ЧАС: Омогућио нам да гледамо Светско првенство, док Конаковић "бљује ватру"
САРАЈЕВСКИ Дневни аваз објавио је текст у којем су признали да је председник Србије Александар Вучић, преко сагласности за подршку Телекома Србија, практично омогућио да грађани Босне и Херцеговине гледају утакмицу своје репрезентације против Канаде на Светском првенству.
12. 06. 2026. у 17:33
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
МАЦА НАПУСТИО ПОРОДИЧНИ ДОМ: "Не могу више! Рекао сам да је волим и изашао из стана"
ДРАГАН Маринковић Маца је недавно говорио о тешким животним тренуцима током рата у Сарајеву када је требало да напусти породични дом.
12. 06. 2026. у 13:09
Коментари (0)