ЗЕЛЕНСКИ О БРАНИ КАХОВКА: Почела истрага МКС о уништењу уставе
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски изјавио је данас да је почела истрага Међународног кривичног суда (МКС) о уништењу бране код хидроелектране Каховка и великој поплави која је настала након тога.
Фото Танјуг/АП
-Представници Међународног кривичног суда посетили су регион Херсон претходних дана. Првог дана катастрофе, из канцеларије генералног тужиоца послат је захтев МКС да се спроведе истрага и већ се ради на томе, навео је Зеленски у ноћном видео-обраћању, пренео је Ројтерс.
Зеленски је рекао да је важно што су међународни правни експерти видели последице катастрофе, укључујући и инциденте у којима су, како је рекао, гранатирана поплављена подручја.
Украјински званичници рекли су данас да су три особе убијене током руског гранатирања брода који је превозио евакуисане особе из поплављених подручја.
Зеленски је рекао да су украјински спасилачки тимови евакуисали око 4.000 становника из погођених области, укључујући и из подручја са источне обале реке Дњепар, коју држи руска војска.
Претходно је украјинска страна, укључујући и председника Володимира Зеленског, оптужила руску војску да је 6. јуна уништила брану код хидроелектране Каховка на реци Дњепар, након чега је дошло до великих поплава у тој области, у којима је више особа изгубило живот.
Руски председник Владимир Путин је у телефонском разговору са турским колегом Реџепом Тајипом Ердоганом 7. јуна, напад на ХЕ Каховка назвао "варварским злочином" који је довео до еколошке и хуманитарне катастрофе великих размера.
Препоручујемо
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (1)