ХОЛИВУД ТРЕСЕ ШТРАЈК: Режисери се нагодили, сценаристи ни да чују
НАЈВЕЋИ холивудски студији постигли су договор о привременом уговору о раду са синдикатом који заступа филмске и телевизијске режисере, чиме је спречена обустава рада, док сценаристи остају у штрајку, саопштили су данас Удружење америчких режисера (ДГА) и Удружење филмских и телевизијских продуцената (АМПТП).
Фото: Free Images Pixabay
ДГА ће од својих 19.000 чланова тражити да одобре трогодишњи уговор, о којем је сагласност постигнута после три недеље преговора, преноси Ројтерс.
Гласање о ратификацији новог уговора заказано је за уторак.
Споразум укључује повећање плата и додатке, као и заштитне клаузуле у вези са употребом вештачке интелигенције.
Савез америчких сценариста (ВГА) је у штрајку од 2. маја, због чега је угашено неколико ТВ и филмских продукција. Нови преговори са студијима нису заказани.
(Ало)
БОНУС ВИДЕО:
НОВА КУНГ-ФУ ЗВЕЗДА: Кинескиња Хуи Јанг приказује своју вештину и снагу
Препоручујемо
ПРОТЕСТИ У НЕМАЧКОЈ: У Лајпцигу повређено 50 полицајаца и више демонстраната
04. 06. 2023. у 18:11
Људи највише памте "Срећне људе", а ја од те улоге нисам зарадио НИШТА
04. 06. 2023. у 18:11
ИРАНСКИ КОМАНДОСИ ПРОНАШЛИ ПИЛОТА Ф-35: Заварали траг Американцима и ухапсили га
ИСЛАМСКА револуционарна гарда (ИРГЦ) лоцирала је и привела пилота обореног америчког ловца Ф-35 током операције потраге, јавља иранска агенција Нур њуз.
03. 04. 2026. у 16:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ДОБИО ОДГОВОР: Шеф дипломатије БиХ бесан због Карлеуше
ПЕВАЧИЦУ Јелену Карлеушу узео је "на зуб" министар спољних послова Босне и Херцеговине, Елмедин Конаковић због медијског експонирања у држави.
04. 04. 2026. у 20:26
Коментари (0)