АМЕРИКАНЦИ НЕМОЋНИ: Чак 26 држава прави савез са Русијом, Индијом и Кином
ЗЕМЉЕ Брикса већ су по сумарном бруто производу претекле земље Г-7. Не за много, али се то догодило. Разлика ће убрзо бити осетно већа јер ће се "клуб" на чијем челу су Русија, Кина и Индија ускоро утростручити.
Foto: Printskrin Youtube/ CGTN
Међу земљама које су пред формализовањем свог захтева да буду примљене у Брикс, налазе се: Алжир, Аргентина, Авганистан, Бангладеш, Бахреин, Белорусија, Венецуела, Египат, Зимбабве, Индонезија, Иран, Казахстан, Мексико, Нигерија, Никарагва, УАЕ, Пакистан, Саудијска Арабија, Сенегал, Сирија, Судан, Тајланд, Тунис, Турска и Уругвај.
Брикс има и своју банку (Нову банку) која је 90 пројеката већ исфинансирала са 34 милијарде долара.
БОНУС ВИДЕО: КИНА ПРИВЛАЧИ НАПРЕДНОМ ЕКОНОМИЈОМ И БОГАТОМ КУЛТУРОМ
(Информер)
Препоручујемо
КИНА СЕ ОДУПИРЕ ЗАПАДНИМ ПРИТИСЦИМА: Си Ђинпинг позива на још ближе односе са Русијом
24. 05. 2023. у 15:13
КИНА МОРА ДА ПРИТИСНЕ ПУТИНА: Да ли је Пекинг пријатељ Русије или продужена рука Г7?
20. 05. 2023. у 17:31
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (3)