БАЈДЕН СЕ НАДА "ОТОПЉЕЊУ" ОДНОСА: Не желимо да се удаљимо од Кине

Дејана Калинић
Дејана Калинић

21. 05. 2023. у 12:59

ПРЕДСЕДНИК САД Џозеф Бајден изјавио је данас да је Група седам (Г7) сагласна у свом приступу Кини и потреби да диверсификује своје ланце снабдевања како не би зависила од једне земље.

БАЈДЕН СЕ НАДА ОТОПЉЕЊУ ОДНОСА: Не желимо да се удаљимо од Кине

FOTO: AP/Tanjug

- Не желимо да се удаљимо од Кине. Ми желимо да смањимо ризик и диверсификујемо наше односе са Кином - рекао је Бајден на конференцији за новинаре у Хирошими, пренео је Ројтерс.

Он је додао да очекује отопљење у односима са Кином веома брзо, након захлађења изазваног инцидентом везаним за обарање кинеског балона који је летео изнад осетљивих војних објетака.

БОНУС ВИДЕО: ДРОНОВИ ИЗНАД КРЕМЉА: Снимак неутралисања једне од две летелице изнад Путинове резиденције

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (5)