КИМ ЏОНГ УН ДАО ЗЕЛЕНО СВЕТЛО: Северна Кореја спремна да лансира шпијунску ракету за "будуће акционе планове"
КИМ Џонг Ун је извршио инспекцију првог војног шпијунског сателита Северне Кореје и дао зелено светло за његов "будући акциони план", известили су државни медији у Пјонгјангу.
Фото Танјуг/АП
Он је током посете ваздухопловној агенцији Северне Кореје нагласио да је извиђање из свемира кључно за супротстављање САД и Јужној Кореји, преноси АП.
Ким је током посете у уторак одобрио неодређени "будући акциони план" у припремама за лансирање сателита, саопштила је севернокорејска новинска агенција КЦНА.
Пјонгјанг није објавио циљни датум лансирања, за који неки аналитичари наводе да би могао бити у наредних неколико недеља.
Фотографије које су у уторак објавиле новине Родонг Синмун приказују Кима и његову ћерку, обучене у беле лабораторијске мантиле, како разговарају са научницима у близини објекта који изгледа као главна компонента сателита.
Посета је била Кимово прво јавно појављивање у последњих месец дана, након претходне посете ваздухопловном центру 18. априла, када су државни медији објавили да је сателит изграђен, наводи АП.
БОНУС ВИДЕО: ЗАШТИТА ОД ДРОНОВА - Руски специјалци чувају небо изнад Санкт Петербурга
Препоручујемо
БИТКА ЗА БАХМУТ ПРИ КРАЈУ: Остала само једна четврт у којој ВСУ пружа отпор (ВИДЕО)
17. 05. 2023. у 01:15
"ФАЈНЕНШЕЛ ТАЈМС" УПОЗОРАВА: Нова опасна фаза економског рата, Русија узвраћа ударац
17. 05. 2023. у 00:49
"НИСМО ТОЛИКО НИ ИСПАЛИЛИ" Шојгу о "кинџалима" које је наводно оборио Кијев
16. 05. 2023. у 21:20
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница
ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...
24. 03. 2026. у 22:24
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)