"ЗЕМЉЕ АЛИЈАНСЕ ОДЛАЗЕ НА СПАВАЊЕ И БУДЕ СЕ МИСЛЕЋИ НА РУСИЈУ": Медведев се не слаже са изјавом Макрона о геополитичком поразу Русије

Ђ.Г.

16. 05. 2023. у 10:20

ДМИТРИЈ Медведев, заменик председника Савета безбедности Руске Федерације, категорички се није сложио са изјавом председника Француске о геополитичком поразу Русије: управо је изгубио примитивни курс НАТО-а са претензијама на ексклузивност - земље Алијансе одлазе на спавање и буде се мислећи на Русију.

ЗЕМЉЕ АЛИЈАНСЕ ОДЛАЗЕ НА СПАВАЊЕ  И БУДЕ СЕ МИСЛЕЋИ НА РУСИЈУ: Медведев се не слаже са изјавом Макрона о геополитичком поразу Русије

FOTO: AP/Tanjug

Раније је Макрон у интервјуу за Opinion рекао да је Русија претрпела „геополитички пораз“, започела процес „падања у вазалство“ од Кине и „довела у сумњу“ своје историјске савезнике.

- 2022 године НАТО нас је лењо послао када су у питању безбедносне гаранције... А сада све земље чланице НАТО одлазе на спавање и буде се мислећи на Русију - написао је Медведев на Твитеру. Према његовом мишљењу, ако је неко изгубио, то је примитивни курс НАТО-а са претензијама на изузетну улогу у 21. веку, пренела је РИА.

БОНУС ВИДЕО: ТРЕНУТАК ПАДА ХЕЛИКОПТЕРА - У региону Бријанска срушиле се четири летелице

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (0)

ДРЖИ ИМ ПРЕДАВАЊЕ О МОМЦИМА: Вујадин запретио ћеркама - Мирка открила детаље из породичног дома