БЕРБОКОВА СА КИНЕСКИМ КОЛЕГОМ У БЕРЛИНУ: Доливање уља на ватру
КИНА може играти одлучујућу улогу у окончању рата у Украјини као стална чланица Савета безбедности УН ако то буде желела, поручила је јуче немачка шефица дипломатије Аналена Бербок, током сусрета са кинеским државним саветником и министром иностраних послова Кине Ђином Гангом, у Берлину.
Foto: Tanjug
Ћин је исткао да ће Кина одржавати комуникацију са свим странама у украјинској кризи као део својих напора да се постигне прекид ватре. Кина неће "гледати пожар са друге обале нити "доливати уље на ватру", казао је Ћин на заједничкој конференцији за новинаре са Бербоковом.
Бербок је навела да ЕУ ради на начинима да спречи заобилажење санкција уведених Русији док преговара о новом пакету мера. Упитана о предложеној црној листи за неколико кинеских компанија, она је истакла да су преговори у току, али да је генерално важно зауставити заобилажење санкција. Званични Пекинг се, по Ћиновим речима, чврсто противи томе што поједине земље користе своје "такозване законе како би наметнуле једностране санкције другим земљама, укључујући Кину".
"Кина ће одговорити и одлучно ће заштитити легитимна права и интересе кинеских предузећа", поручио је Ћин. Он је потом објаснио да кинески министар финансија Љу Кун није могао да се састане са немачким колегом Кристијаном Линднером "из разлога везаних за распоред, али је позвао немачког министра да ускоро посети Кину".
Препоручујемо
ПРЕ МАСАКРА У ШКОЛИ УБИО МАЈКУ, БРАТА И СЕСТРУ: Нови детаљи језивог злочина у Канади
ЗАМЕНИК комесара Краљевске канадске коњице (РЦМП) за Британску Колумбију Двејн Мекдоналд изјавио је да је до пуцњаве у средњој школи у Тамблер Риџу, у којој је према последњим подацима, погинуло 10 особа, дошло у уторак око 13.20 по локалном времену и да је полиција по доласку затекла осумњиченог мртвог у школи.
12. 02. 2026. у 07:29
ВАКЦИНА ПРОТИВ РАКА СТИЖЕ У СРБИЈУ: Добијамо је одмах после Руса, ево када ће је примити наши пацијенти
МИНИСТАР без портфеља задужен за област међународне економске сарадње Ненад Поповић изјавио је данас да ће у мају први пацијенти у Русији примити вакцину против рака, а да ће пацијенти из Србије бити први који ће одмах после руских, крајем године, примити ту вакцину.
12. 02. 2026. у 09:41
ЈК ПРИЗНАЛА: "Са њим сам изгубила невиност - први пут са Немањом био је грозан, ужасан"
"ИМАЛА сам 18 година. Било је грозно искуство. Помислила сам: "Како некоме ово може да се догоди?" Било је ужасно."
10. 02. 2026. у 07:32
Коментари (1)