ШОЛЦ ЖЕСТОКО ПРОКОМЕНТАРИСАО ПАРАДУ У МОСКВИ: "Путин је показао ракете и тенкове, али нас не плаши"

Новости онлине

09. 05. 2023. у 15:33

ЕВРОПСКА унија не треба да се плаши показивања руске снаге и треба да остане уједињена у подршци Украјини, рекао је немачки канцелар Олаф Шолц током говора у Европском парламенту.

ШОЛЦ ЖЕСТОКО ПРОКОМЕНТАРИСАО ПАРАДУ У МОСКВИ: Путин је показао ракете и тенкове, али нас не плаши

Фото: AP Photo/Markus Schreiber/Mikhail Tereshchenko, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

- Данас Путин показује своје ракете, тенкове и војнике. Он нас не плаши, а ми остајемо непоколебљиви у нашој подршци Украјини све док је то потребно - рекао је немачки канцелар.

Руски председник Владимир Путин је у свом говору на Црвеном тргу рекао да је против његове земље поново покренут прави рат, а Запад покушава да постигне распад и уништење Русије.

Руски лидер је нагласио да Москва жели да види мирну, слободну и стабилну будућност, и да за Русију нема непријатељских народа ни на Западу ни на Истоку.

Нагласио је да је свака идеологија супериорности одвратна, злочиначка и погубна.

БОНУС ВИДЕО: ПРОСЛАВА ДАНА ПОБЕДЕ У ВЛАДИВОСТОКУ - Парада у част 78 година од краја Другог светског рата

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (37)

Аудио БМ слушни апарати – гратис батерије за целу годину