СВЕ ЈЕ СПРЕМНО ЗА ЦЕРЕМОНИЈУ У ЛОНДОНУ: Краљевски кројачи завршавају униформе за крунисање (ФОТО)
У ЛОНДОНУ, у улици Савил роу, познатој по кројачима који већ 150 година облаче британску краљевску породицу, у току је ужурбано привођење крају црвених и златних униформи за крунисање краља Чарлса III, 6. маја.
Фото: Ben Stansall/Pool Photo via AP
У кројачке салоне у тој улици купци долазе да преузму униформе и одела за свечану церемонију у суботу, преноси Ројтерс.
- То је права част - рекао је војни кројач Џил Вокер, који ће бити приправан на дан крунисања од 4 сата ујутро, како би извршио евентуална коначна подешавања.
Вокер је истакао да ће на крунисању све изгледати фантастично, да је то историјски догађај и да ће сви бити поносни због свог рада на униформама и оделима.
Промена монарха захтева замену обележја, тако да ће Чарлсова круна, дугмад и краљевски монограм бити пришивени на свечане униформе војне поворке од 6.000 људи, рекао је кројач Вилијам Скинер.
Препоручујемо
ШТА ЈЕ ЧАРЛС СПРЕМИО ЗА КРУНИСАЊЕ: На церемонији ће носити гримизни и љубичасти огртач
29. 04. 2023. у 23:43
МИР ВЕЋ У МАРТУ, УКРАЈИНА ИДЕ НА ИЗБОРЕ И РЕФЕРЕНДУМ? Ројтерс ексклузивно објавио детаље мировног споразума, али једна ствар кочи све
АМЕРИЧКИ и украјински преговарачи разговарали су о амбициозном циљу да Русија и Украјина постигну мировни споразум до марта, иако је тај рок вероватно нереалан због недостатка договора о кључном питању територије, према речима три извора упозната са разговорима, ексклузивно је објавио Ројтерс.
06. 02. 2026. у 22:55
"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"
КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.
04. 02. 2026. у 13:32
АМЕРИКАНКА ИЗ "ЛЕПИХ СЕЛА": "Срби су били светски непријатељи број један, зликовци - али не и за мене"
ФИЛМ "Лепа села лепо горе" Срђана Драгојевића важи за једно од најбољих и највољенијих остварења наше кинематографије.
04. 02. 2026. у 10:52
Коментари (3)