УПОЗОРЕЊЕ УЈЕДИЊЕНИХ НАЦИЈА: Суданска хуманитарна криза претвара се у "потпуну катастрофу"
ХУМАНИТАРНИ координатор Уједињених нација у Судану Абду Диенг упозорио је данас да се хуманитарна криза у земљи претвара у "праву катастрофу" и да забрињава ризик од преливања кризе у суседне земље.
Фото Танјуг/АП
- Прошло је више од две недеље од почетка разорних борби у Судану, и тај сукоб претвара суданску хуманитарну кризу у потпуну катастрофа - рекао је Диенг на брифингу путем видео линка, преноси Ројтерс.
Он је додао да су се цивили склонили у делове Судана мање погођене борбама, као и да „ефекат регионалног преливања кризе изазива озбиљну забринутост“.
Препоручујемо
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (0)