ОБОРЕН АМЕРИЧКИ ШПИЈУНСКИ ДРОН ИЗНАД ЕНЕРГОДАРА: Беспилотна летелица коју користи ВСУ срушена дејством ПВО
РУСКА војска оборила је амерички дрон који украјинска војска користи како би осматрала ситуацију у Запорошкој области и потом извршила диверзантске нападе, изјавио је неименовани извор из руских оружаних снага.
Фото Танјуг/АП
Како је рекао, реч је о летелици „квантикс рекон“ коју производи америчка компанија „АероВиронмент“.
Неименовани извор је такође навео и да је анализом обореног дрона утврђено да је он у стању да обавља извиђачку активност и без непосредне активности оператора који том летелицом управља.
Претходно је лидер Крима Сергеј Аксјонов рекао је да су изнад полуострва у јутарњим сатима уништена два дрона - један је оборен, а други уништен средствима за електронско ратовање.
„Паралелно да нападом на Севастопољ, ПВО је изнад Крима оборио једну беспилотну летелицу а друга је уништена средствима електронске борбе. Жртава и штете није било“, написао је Аксјонов на Телеграму.
sputnikportal.rs
БОНУС ВИДЕО - БРОДОВИ, АВИОНИ, ХЕЛИКОПТЕРИ, ПРОЈЕКТИЛИ: Погледајте снимке током провере Пацифичке флоте Русије
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)