НАЈВЕЋИ "ПАКЕТ" У ОВОЈ ГОДИНИ: Полиција запленила више од пет тона кокаина
МОРНАРИЦА Колумбије, уз подршку ваздушних снага, као и власти САД и Панаме запленила је око 5,5 тона кокаина у Карипском мору, највећу пошиљке те дроге у овој години, саопштила је данас морнарица.
Фото: Принтскрин/јутјуб/KMIZ ABC 17 News
Морнарица није открила више детаља о операцији и истрази.
Власти те јужноамеричке државе заплениле су прошле године 671 тону кокаина, саопштило је колумбијско Министарство одбране.
Колумбија је највећи светски произвођач и извозник кокаина, дио такозваног "Андског троугла" који обухвата Колумбију, Перу и Боливију, земље у којима се налази више од 90 одсто светских плантажа коке, преноси РИА.
Колумбијски председник Густаво Петро рекао је у септембру прошле године да ће његова Влада уложити све напоре да убеди сејаче коке да је замене другим профитабилним усевима, пошто је тренутна политика борбе против дрога пропала и треба да се промени.
БОНУС ВИДЕО: ПОСЛЕДИЦЕ ГРАНАТИРАЊА НИКОЛАЈЕВА: Погледајте снимке рушевина из украјинског града
Препоручујемо
ШТА СВЕ ЉУДИМА НЕЋЕ ПАСТИ НА ПАМЕТ? Покушали кријумчарити дрогу у пасти за зубе
28. 04. 2023. у 19:56
"БИО ЈЕ ЈАКО, ЈАКО ПИЈАН": Професор направио хаос на матурској прослави у Љубљани
23. 04. 2023. у 00:12
ВРЕДНОСТ "РОБЕ" 400 МИЛИОНА ЕВРА: Заплењене две тоне кокаина, пакети плутали морем
17. 04. 2023. у 08:32
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)