ЕРДОГАН: Турска спремна да помогне УН на било који начин да оконча сукоб у Украјини

ТУРСКИ председник Реџеп Тајип Ердоган рекао је генералном секретару УН Антонију Гутерешу да је Анкара спремна да ради са УН на решавању сукоба у Украјини.

ЕРДОГАН: Турска спремна да помогне УН на било који начин да оконча сукоб у Украјини

Фото: ЕПА

Ердоган је Гутерешу поручио да је Турска спремна да помогне УН на било који начин да оконча сукоб у Украјини.

Он је рекао и да је Турска спремна да учествује у радној групи приликом постизања споразума о гасоводу за амонијак Тољати-Одеса.

Поред тога, он је најавио спремност Турске да успостави дијалог у Судану заједно са УН.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ВАТРЕНО НА КРИМУ: Украјина одсекла полуострво, мостови сравњени - експлозије и пожари на војним и инфраструктурним локацијама

ВАТРЕНО НА КРИМУ: Украјина "одсекла" полуострво, мостови сравњени - експлозије и пожари на војним и инфраструктурним локацијама

У НОЋНОМ нападу дроновима избио је пожар у рафинерији нафте Афипски у руском Краснодарском крају, стратешком енергетском погону који је од почетка рата честа мета напада.

11. 06. 2026. у 15:25

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (2)

ДОМАЋИН ЖЕЛИ ИСТОРИЈСКИ ПОЧЕТАК: Канада јури првенац на Мундијалима, Босна се неће предати без велике борбе