"ПРВА СТВАР КОЈУ ТРЕБА СХВАТИТИ..." Лула да Силва открио - зашто је почео сукоб у Украјини

Новости онлајн

27. 04. 2023. у 11:04

СУКОБ у Украјини почео је јер дуго није било могућности за дијалог светских лидера, сматра бразилски председник Луиз Инасио Лула да Силва.

ПРВА СТВАР КОЈУ ТРЕБА СХВАТИТИ... Лула да Силва открио - зашто је почео сукоб у Украјини

Фото: Shutterstock

- Прва ствар коју треба схватити је да овај рат није требало да почне. А почео је зато што дуго времена није било прилике за дијалог између светских лидера - рекао је Лула да Силва у интервјуу за шпански лист „Паис“.

Бразилски председник је истакао да осуђује сукоб у Украјини, јер, по његовом мишљењу, „Русија није имала право да изврши инвазију на украјинску територију“.

БОНУС ВИДЕО:

ДВОЈЕ НАСТРАДАЛИХ У ГРАНАТИРАЊУ МАКЕЈЕВКЕ: Погледајте тренутак експлозије (УЗНЕМИРИЈУЋИ САДРЖАЈ)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.

03. 03. 2026. у 20:21

Коментари (0)

РАСКИНУО УГОВОР: Ево ко је за Милана Станковића платио 50.000 евра да изађе из Гранда