НЕМА ДОВОЉНО ПОДРШКЕ У ПАРЛАМЕНТУ: Француска премијерка одложила до јесени планове за нови закон

Срна

26. 04. 2023. у 15:20

ФРАНЦУСКА премијерка Елизабет Борн изјавила је данас да ће до јесени одгодити планове за нови закон о имиграцији јер нема довољно подршке у парламенту да би био усвојен.

НЕМА ДОВОЉНО ПОДРШКЕ У ПАРЛАМЕНТУ: Француска премијерка одложила до јесени планове за нови закон

Фото: Танјуг/AP Photo/Christophe Ena

- Сада није време за почетак дискусије о нацрту закона који би могао да подели Французе - нагласила је Борнова.

Према њеним речима, није успела да о нацрту закона о имиграцији постигне договор са конзервативцима из Републиканске странке. Циљ закона је убрзање депортације илегалних миграната док се олакшава стицање дозволе за боравак за запослене у секторима којима су радници неопходни, преноси Ројтерс.

Влада је првобитно планирала да током пролећа изнесе нацрт пред оба дома парламента. Борнова је додала да ће наставити да ради на добијању подршке за нацрт од осталих посланичких група.

Одлука Борнове уследила је након што је њена Влада, која нема апсолутну већину у парламенту, употребила посебна уставна овлаштења за усвајање веома непопуларне реформе пензијског система без гласања, упркос вишемесечним уличним протестима.

БОНУС ВИДЕО: БРОДОВИ, АВИОНИ, ХЕЛИКОПТЕРИ, ПРОЈЕКТИЛИ: Погледајте снимке током провере Пацифичке флоте Русије

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!

10. 03. 2026. у 18:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (0)

ВАТРЕНА НОЋ У ИСТАНБУЛУ: Галатасарај сања ново чудо против Ливерпула