"СЦЕНА ЈЕ БИЛА УЖАСНА": Након потонућа два брода, море на обалу избацило скоро 60 тела
НАЈМАЊЕ 57 тела море је избацило на обалу на западу Либије након што су потонула два мигрантска брода у Средоземном мору, рекли су припадници Обалске страже и хуманитарни радници.
FOTO: AP/Tanjug
Преживели Басам Махмуд из Египта рекао је да је на једном од бродова било око 80 путника. Брод је данас испловио за Европу.
- Сцена је била ужасна и неки су умрли у води испред мене - рекао је Махмуд Ројтерсу, додајући да је на једном од бродова избила свађа.
Једанаест тела, укључујући једно дете, пронађено је код места Карабули, источно од Триполија, рекао је званичник Обалска страже Фати ал-Зајани.
Он је додао да је реч о мигрантима из Пакистана, Сирије, Туниса и Египта.
Радник Црвеног полумјесеца у месту Сабрата у западном делу Триполија рекао је да су пронашли 46 тијела у протеклих шест дана и да се ради о "илегалним мгрантима" са једног брода.
Међународна организација за миграције /ИОМ/ објавила је податак да се утопило 441 лице, мигрант и избеглица, почетком 2023. у покушају да пређе Средоземно море и дођу до Европе из правца сјеверне Африке.
БОНУС ВИДЕО: СНИМАК ЕКСПЛОЗИЈЕ: Тренутак кад кафић у Санкт Петерсбургу одлеће у ваздух
Препоручујемо
ЖЕЛЕ ДА УБРЗАЈУ ЛЕГАЛАН "ПУТ" У САД: Нови караван миграната иде ка Мексико ситију
23. 04. 2023. у 21:42
БРИТАНИЈА УВОДИ ОГРАНИЧЕЊА СУДОВИМА: На мети они који блокирају депортације миграната
21. 04. 2023. у 20:52
МАТАРЕЛА: Повећани прилив миграната захтева координисану акцију на нивоу ЕУ
17. 04. 2023. у 15:11
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница
ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...
24. 03. 2026. у 22:24
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)