ЕЛ СИСИ ПЛАНИРАО ТАЈНО ДА ПОШАЉЕ РАКЕТЕ РУСИМА: Нова открића из тајних докумената - Наредио производњу 40.000 пројектила за Путина

Новости онлине

11. 04. 2023. у 07:47

ПРЕДСЕДНИК Египта Абдел Фатах ел Сиси недавно је наредио производњу 40.000 ракета које ће бити тајно испоручене у Русију, наводи се у документу који је анализирао Вашингтон пост.

ЕЛ СИСИ ПЛАНИРАО ТАЈНО ДА ПОШАЉЕ РАКЕТЕ РУСИМА: Нова открића из тајних докумената - Наредио производњу 40.000 пројектила за Путина

Фото: Профимедиа/Илустрација

Део строго поверљивог документа, од 17. фебруара, резимира наводне разговоре између Сисија и високих египатских војних званичника и такође истиче планове за снабдевање Русије артиљеријском муницијом.

- У документу, Сиси налаже званичницима да чувају производњу и испоруку ракета у тајности "како би избегли проблеме са Западом" - пише Вашингтон пост.

Документ који су добили је део великог "цурења" поверљивих података, чији извор и даље остаје непознат.

Ахмед Абу Зеид, портпарол египатског министарства спољних послова, рекао је новинарима коментаришући документ да се "став Египта од почетка заснива на неумешаности у ову кризу и на обавези да одржава једнаку дистанцу са обе стране", истовремено потврђујући подршку Египта повељи УН и међународног права у резолуцијама Генералне скупштине УН.

БОНУС ВИДЕО: ПОГЛЕДАЈТЕ ИСПАЉИВАЊЕ "МОСКИТ" КРСТАРЕЋЕ РАКЕТЕ - Вежбе руске Пацифичке флоте у Јапанском мору

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.

06. 03. 2026. у 09:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.

03. 03. 2026. у 20:21

Коментари (7)

МАЊА ПОТРОШЊА, ВЕЋА СТАБИЛНОСТ: Енергетска ефикасност у служби јавног здравља