"ПАМТИМО СВЕ И ВРАТИЋЕМО СЕ" Зеленски се поново обратио народу - Председник Украјине задовољан због размене заробљеника
ДАНАС су добре вести од нашег тима за размену. Успели смо да вратимо кући још 100 дефанзиваца, саопштио је у свом најновијем обраћању украјински председник Владимир Зеленски.
Фото: Принтсцреен/Јутјуб
- 80 мушкараца и 20 жена. То су војници, граничари, војници Војно-поморских снага, национални гардисти. Међу њима су, иначе, и браниоци Азовстала.
- То је стотину породица које су пред Ускрс дочекале праву радост. И, наравно, настављамо да радимо на враћању свих наших људи из руског заточеништва. Памтимо све! И вратићемо се!
Хвала свима у нашем Координационом центру ГУР-а, хвала свима који су укључени у преговоре и припрему размене: момци Буданова, Јермак, Маљук, Лубинетс... Браво, момци!
А посебно сам захвалан свима који подржавају наше људе након ослобађања и брину о лечењу и адаптацији – ово је важно.
Хвала свима којима је стало до Украјине! Слава свима који су тренутно у борби, на борбеном дежурству и на борбеним задацима! Слава Украјини! - написао је украјински председник на Телеграм каналу.
БОНУС ВИДЕО:
СНИМАК ЕКСПЛОЗИЈЕ: Тренутак кад кафић у Санкт Петерсбургу одлеће у ваздух
Препоручујемо
МИЦОТАКИС РАЗГОВАРАО СА ЗЕЛЕНСКИМ: Грчки премијер поновио чврст став у подршци Украјини
10. 04. 2023. у 19:23
УКРАЈИНЦИ ЖЕЛЕ ШТО ПРЕ У НАТО: Парламент позвао земље алијанске да убрзају улазак Кијева
10. 04. 2023. у 16:37
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
АМЕРИКАНАЦ ЈАСАН: "Украјинци, приватно, признају да ће изгубити Доњецк, али..."
ПОТПРЕДСЕДНИХ САД Џеј Ди Венс изјавио је данас да су територијална питања кључна тачка спорења у преговорима.
22. 12. 2025. у 19:29
Коментари (5)