У "ШТРАЈКУ" И ТРИЈУМФАЛНА КАПИЈА: Шири се протест у Француској

У очекивању нових великих протеста против пензијске реформе у четвртак, у среду су у Француској организоване спорадичне акције.

У ШТРАЈКУ И ТРИЈУМФАЛНА КАПИЈА: Шири се протест у Француској

Принтскрин БФМТВ

Тако је у Нанту блокиран кружни ток, док је у Паризу на Тријумфалној капији развијена велика парола на којој је писало "Не за 64 године". Поставили су је чланови синдиката у култури, који су се на врх Тријумфалне капије попели као туристи.

Радници градске чистоће у Паризу, који су недавно почели да раде и разносе десет хиљада тона нагомиланог смећа, поново су поднели захтев за штрајк.

Власти очекују у четвртак од 600.000 до 800.000 манифестаната на простестима широм земље. Истовремено се страхује од нереда. Очекује се присуство разних радикалних група које окупљају крајње левичаре, анархисте, екстремне екологе, "жуте прслуке", антиваксере, антикапиталисте.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.

25. 02. 2026. у 12:25

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

КОС О БЛИСКОМ ДРУЖЕЊУ СА ЈЕЛЕНОМ: Чеда добро зна ЗАШТО ме је остављао самог са његовом женом