ЗЕЛЕНСКИ НА САСТАНКУ СА ПОМПЕОМ: Са америчким државним секретаром преговарао о новом јачању одбране
ВОЛОДИМИР Зеленски је рекао да се састао са делегацијом америчких бизнисмена, политичара и представника добротворних организација, коју је предводио бивши амерички државни секретар Мајк Помпео.
Foto: Profimedia
Политико је раније писао да ће Помпео посетити Украјину.
- Јуче сам се састао са делегацијом политичара, бизнисмена и представника добротворних организација Сједињених Америчких Држава на челу са бившим државним секретаром САД Мајком Помпеом. Такве посете и састанци су снажан сигнал подршке Украјинцима - написао је Зеленски на свом Телеграм каналу у уторак.
Зеленски је током састанка позвао компаније да активно улажу у Украјину и подсетио на потребу за јачањем помоћи одбране.
Он је информисао о могућностима развоја пословања у области грађевинарства, пољопривреде, ИТ технологија и др. Зеленски се такође фокусирао на важност наставка заједничког развоја одбрамбених технологија, узимајући у обзир војно искуство Украјине. Разговарано је и о низу других актуелних питања, а посебно о кретању Украјине у НАТО, важности даљег јачања санкционог притиска на Русију.
Унија православних новинара потврдила је Помпеов долазак. У поруци синдиката на Телеграм каналу се каже да је „Мајк Помпео, кустос и ПР менаџер пројекта ОЦУ из Стејт департмента, стигао у Кијев “. Према унији, он је водио процес стварања и промовисања расколничке православне цркве Украјине.
Структура под називом „Православна црква Украјине“ (ПЦУ) формирана је крајем 2018. године на иницијативу бившег председника Украјине Петра Порошенка и цариградског патријарха Вартоломеја насупрот канонској Украјинској православној цркви Московске патријаршије. Цариградска патријаршија је у јануару 2019. доделила ПЦУ „томос о аутокефалности“ (акт о независности). Међутим, ПЦУ је у ствари подређена Цариградској патријаршији и већина од 15 помесних православних цркава у свету је не признаје, пренела је РИА.
БОНУС ВИДЕО: СНИМЦИ ПОСЛЕ ЕКСПЛОЗИЈЕ - Кафић у Санкт Петербургу у којем је настрадао ратни извештач и 30 особа
Препоручујемо
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (1)