ДУМА ПРОТИВ ХАШКОГ СУДА: Володин ради на забрани свих тела која раде против Русије

ПРЕДСЕДНИК Доњег дома руске Думе Вјачеслав Володин, изјавио је данас да посланици раде на законској забрани активности међународних тела усмерених против Русије и њених грађана, а посебно Међународног кривичног суда (МКС).

ДУМА ПРОТИВ ХАШКОГ СУДА: Володин ради на забрани свих тела која раде против Русије

Фото: ЕПА

- Комисије Државне думе припремају амандмане на савезни закон о безбедности, који ће забранити активности МКС и међународних тела на нашој територији, усмерене против Руске Федерације и њених грађана - рекао је Володин, преносе РИА Новости.

Међународни кривични суд је у марту издао налог за хапшење руског председника Владимира Путина, оптуживши га да је одговоран за ратне злочине почињене у Украјини.

Москва је у више наврата негирала такве оптужбе.

Суд са седиштем у Хагу навео је у саопштењу да је Путин наводно "одговоран за ратни злочин противправне депортације становништва (деце) и противправног пресељења становништва из окупираних подручја Украјине у Руску Федерацију".

БОНУС ВИДЕО: СНИМАК ЕКСПЛОЗИЈЕ - Тренутак кад кафић у Санкт Петерсбургу одлеће у ваздух

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.

29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

МАЊЕ ПАПИРА, ВИШЕ ЕЛЕКТРОНСКИХ УСЛУГА: Резултати пројекта „еУправа за све“