ПУТИН ИСПОШТОВАО ОБЕЋАНО: Добра вест за борце и ветеране рата
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин одобрио је успостављање специјалног фонда који ће пружати помоћ породицама погинулих бораца и ветерана специјалне војне операције, објављено је на званичном порталу за правно информисање.
FOTO: Tanjug/AP
Извор наводи да се ради о државном фонду под називом "Браниоци отаџбине" за подршку учесницима специјалне војне операције у Украјини.
Путин је први пут најавио планове за успостављање таквог фонда у свом обраћању о стању нације 21. фебруара.
Председник је рекао да би ове године структуре фонда требало да почну да раде у свим регионима.
Како је објаснио руски премијер Михаил Мишустин, фонд би пружао правну, социјалну, психолошку и медицинску помоћ, укључујући рехабилитацију, као и помоћ у проналажењу посла или школовању, наводи ТАСС.
БОНУС ВИДЕО: "НОВОСТИ" НА УЛИЦАМА ПАРИЗА: Поново масовне демонстрације - француска престоница у хаосу
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
МАЂАР ИЗАШАО НА БАЛКОН ДА ПОЗДРАВИ НАРОД: Доживео велики шок и непријатност (ВИДЕО)
АКТУЕЛНИ премијер Мађарске Петер Мађар, доживео је велику непријатност приликом обраћања грађанству.
07. 06. 2026. у 12:19
"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини
ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.
07. 06. 2026. у 13:37
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)