„ЈОШ САМ ЖИВ“: Папа Фрања отпуштен из болнице

В.Н.

01. 04. 2023. у 17:34

ПОГЛАВАР Римокатоличке цркве папа Фрања отпушен је из болнице после лечења од бронхитиса и вратио се у Ватикан.

„ЈОШ САМ ЖИВ“: Папа Фрања отпуштен из болнице

Фото АП

 -Још сам жив- рекао је папа новинарима по изласку из болнице, пренео је АП.

Папа Фрања (86) примљен је у римску болницу „Агостино Ђемели“ у среду, после јавне аудијенције на Тргу светог Петра, пошто се пожалио на потешкоће са дисањем.
Папа је током боравка у болници у петак посетио децу на одељењу педијатријске онкологије у римској болници.

Ватикан је, као знак папиног побољшаног здравља, објавио његов распоред за седмицу која се завршава католичким Ускрсом, у ком се наводи да ће предводити ускршње мисе 9. априла. Такође, папа ће предводити и мису на Велики четвртак, која ће се одржати у затвору за малолетнике.

Портпарол Ватикана Матео Бруни потврдио је да се очекује да папа Фрања сутра учествује у служби поводом Цветнице чиме почиње прослава католичког Ускрса.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО:

ЕВАКУИСАНО ЧИТАВО МЕСТО: У Минесоти из шина исклизнули вагони теретног воза

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.

28. 01. 2026. у 07:48

Коментари (1)

НЕМА ПРЕДАЈЕ, КОСОВО ЈЕ СРБИЈА! Навијачи Селте одушевили цео стадион на мечу против Звезде (ФОТО)