РУСИ ПРВИ ПУТ ОБОРИЛИ РАКЕТУ "ГРОМ 2": ПВО "скинуо" са неба опаки балистички пројектил, огласила се Москва
РУСКИ ПВО системи су први пут оборили нову украјинску балистичку ракету "гром-2", саопштила је прес-служба руског Министарства одбране.
Фото: Јутјуб/ALEX MOSS/Defense Daily
- Током дана пресретнута је једна оперативно-тактичка ракета гром-2, три ракете вишецевног ракетног система ХИМАРС, а уништене су и две украјинске беспилотне летелице у областима насеља Новоандрејевка и Зелени Гај Доњецке Народне Републике - пише на званичном Телеграм каналу руског министарства.
Руско министарство није објавило фотографије нити видео-материјал на ком се види обарање ракете.
Гром је оперативно-тактички ракетни систем који је развио украјински конструкторски биро "Јужноје" након распада СССР-а. Пројекат је први пут представљен 2013. године.
Домет "грома" је, у зависности од типа ракете, од 50 до 500 километара, што је знатно више од домета балистичких ракета "точка-У" из совјетског периода, које су и даље у употреби у Украјини.
Последњих година прототипови "грома" редовно учествују на парадама у част Дана независности у Кијеву, али није било званичних информација о резултатима тестирања балистичке ракете и пуштању у употребу.
БОНУС ВИДЕО: ПОГЛЕДАЈТЕ ИСПАЉИВАЊЕ "МОСКИТ" КРСТАРЕЋЕ РАКЕТЕ - Вежбе руске Пацифичке флоте у Јапанском мору
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)