"БЕЛОРУСИЈА СЕ СВЕ ВИШЕ ИНТЕГРИШЕ У РУСКЕ ВОЈНЕ ПЛАНОВЕ" Литванија ће позвати на нове санкције Москви и Минску
ЛИТВАНИЈА ће позвати на увођење нових санкција Москви и Минску, као одговор на план Русије да постави тактичко нуклеарно оружје у Бјелорусији, најавило је Министарство спољних послова те земље.
Foto: Profimedia
Према речима портпарола литванског Министарства спољних послова, Вилњус ће тражити да додатне санкције Русији и Белорусији буду укључене у пакет казни о којима се разговара у Бриселу, преноси Ројтерс.
- Заједно са својим евроатлантским партнерима, Литванија ће сада одлучити како ће реаговати на ове милитаристичке планове руских и белоруских режима - навело је министарство у саопштењу.
У саопштењу се тврди да Белорусија "све више губи суверенитет, подржава и помаже руску агресију и све више се интегрише у руске војне планове - и да представља додатни фактор ризика за балтички регион.
Саопштење литванског Министарства спољних послова објављено је неколико сати након што је НАТО критиковао руског председника Владимира Путина због, како је навео, "опасне и неодговорне" нуклеарне реторике.
Путин је у суботу саопштио да су се Москва и Минск договорили да поставе тактичко нуклеарно оружје на територији Белорусије и најавио да ће изградња складишног објекта бити завршена 1. јула.
Председник Русије је истакао да ће они распоредити оружје без кршења обавеза из споразума СТАРТ.
Према његовим речима, разлог за такав корак била је најава Велике Британије да ће снабдети Украјину муницијом са осиромашеним уранијумом.
БОНУС ВИДЕО:
"МИГОВИ" ОДЛЕТЕЛИ ЗА УКРАЈИНУ: Словаци послали Украјинцима четири од планираних 16 ловаца МиГ-29
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар "орешника" и "сармата" може да уништи читав НАТО у Европи
КОМБИНОВАНО лансирање ракетних система „сармат“ и „орешник“ способно је да неутралише целу војну инфраструктуру Северноатлантске алијансе у Европи, рекао је за руске медије Александар Степанов, војни стручњак Института за право и националну безбедност Руске председничке академије за националну економију и јавну управу (РАНХЕГА).
13. 05. 2026. у 12:29
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији
ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.
11. 05. 2026. у 19:09
Коментари (1)