ЗЕЛЕНСКИ ПРИЗНАО: "Украјина још не може у контраофанзиву - чекамо муницију"

Танјуг

25. 03. 2023. у 19:49

УКРАЈИНСКИ председник Владимир Зеленски каже да Оружане снаге Украјине још увек не могу да покрену контраофанзиву која је била планирана за пролеће, истичући да су Кијеву потребни муниција и борбени авиони.

ЗЕЛЕНСКИ ПРИЗНАО: Украјина још не може у контраофанзиву - чекамо муницију

Фото: Принтсцреен/Јутјуб

- Не можемо још да почнемо - рекао је Зеленски у интервјуу за један јапански лист, преноси Униан.

Зеленски је признао да је ситуација на истоку Украјине лоша, углавном због недостатка муниције.

- Чекамо муницију од наших партнера - рекао је Зеленски.

Према његовим речима, руске снаге дневно користе три пута више муниције од Оружаних снага Украјине.

БОНУС ВИДЕО:

"МИГОВИ" ОДЛЕТЕЛИ ЗА УКРАЈИНУ: Словаци послали Украјинцима четири од планираних 16 ловаца МиГ-29

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)

ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)

ИЗРАЕЛ и САД извеле су напад на Иран. У Техерану су одјекнуле детонације, а касније су чуле и у другим местима. Како је речено, циљ напада је елиминисање непосредних претњи које долазе од иранског режима. Операција би, према писању медија, могла да траје неколико дана. У целој земљи проглашено ванредно стање. САД су операцију назвале "Епски бес".

28. 02. 2026. у 10:41 >> 22:21

БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције

БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције

У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.

01. 03. 2026. у 12:45

Коментари (1)

СРБИЈА НАБАВЉА НАЈМОЋНИЈЕ ПВО СИСТЕМЕ Вучићева хитна најава: За два или три месеца обавестићемо јавност