УКРАЈИНЦИ У ВЕЛИКОМ ПРОБЛЕМУ ЗБОГ КИНЕ: Зеленски није у стању да организује телефонски разговор са Си Ђинпингом
КИЈЕВ и Пекинг још увек нису у стању да организују телефонски разговор председника Украјине и Кине Владимира Зеленског и Си Ђинпинга због става Кине, изјавио је саветник украјинског председника Михаил Подољак.
Фото АП
- Кина још увек није пронашла своје политичко место, односно, да ли жели на себе да преузме улогу решавања конфликта између Русије и Украјине или ће да бојажљиво стоји по страни. Како се мени чини, Кина то још увек није рашчистила - рекао је он, преноси лист „Страна“.
Подољак је, међутим, казао и да је тај телефонски разговор и даље у плану, као и да је иницијатор украјинска страна.
Подсетимо, о потенцијалном разговору Сија и Зеленског саопштио је лист „Фајненшл тајмс“, а идеја је била да два председника разговарају након што се кинески лидер врати из званичне посете Москви.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: СИТУАЦИЈА СЕ ЗАОШТРАВА: Полиција у Паризу против демонстраната користи сузавац и димне бомбе
Препоручујемо
ЗЕЛЕНСКИ БИ ДА ПОВУЧЕ СИ ЂИНПИНГА НА СВОЈУ СТРАНУ: Кини стиже предлог од Украјине
21. 03. 2023. у 20:27
ОАЗА У МРЧАЈЕВЦИМА: Овако изгледа Илићева кућа - двориште ће вас очарати (ФОТО)
23. 03. 2023. у 09:36
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (1)