ПУТИН ПЛАНИРА ДА УЗВРАТИ ПОСЕТУ КИНИ: Две велике силе постају све ближе, а Запад све нервознији
ПОМОЋНИК председника Русије Владимира Путина Јуриј Ушаков изјавио је да постоји могућност да ће руски лидер ове године посетити Кину.
Фото Танјуг/АП
- О томе се разговарало, мислим да постоји могућност да ће Путин отпутовати у Пекинг ове године - нагласио је Ушаков и додао да могући датуми посете за сада нису познати.
Председник Кине Си Ђинпинг претходна три дана био је у посети Москви, што је његово прво прво путовање у иностранство откако је изабран за трећи председнички мандат. Том приликом одржао је састанак са руским лидером и позвао га да посети Кину.
Ушаков је приметио да су преговори између руског и кинеског председника изазвали нервозу у западним земљама.
- Веома су нервозни, а за то, очигледно, има разлога. Две велике силе, суседи решавају најважнија питања светске политике и билатералних односа. Вероватно су наши ривали донекле нервозни, то је сасвим природно - рекао је Ушаков у обраћању новинарима.
Коментарисао је и кинески мировни план за решење сукоба у Украјини и нагласио да неки његови елементи привлаче Руску Федерацију, али да његова примена не зависи од руске или кинеске стране.
- Поштујемо предлог, а неки делови су нас импресионирали. Међутим, његова примена не зависи од руске стране, а вероватно ни од кинеске, већ од Кијева - каже помоћник председника Русије.
БОНУС ВИДЕО: ПУТИН НА БОЖИЋЊОЈ ЛИТУРГИЈИ - Председник Русије у Храму Христа Спаситеља у Москви
(РТ)
Препоручујемо
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)