ЗАХАРОВА ПОЗВАЛА МЕЂУНАРОДНИ КРИВИЧНИ СУД: "Нека оцене изјаву Џорџа Буша да је мисија Украјине да "убија што више Руса"
ПОРТПАРОЛКА руског министарства спољних послова Марија Захарова позвала је Међународни кривични суд (МКС) да оцени изјаве бившег председника САД Џорџа Буша да је мисија Украјине да „убије што више Руса”. Захарова је о томе написала на свом Телеграм каналу.
Foto: Tanjug/Alexander Demyanchuk/TASS Host Photo Agency Pool via AP
- Буш млађи, који је напао Ирак и погубио легитимног лидера ове земље, рекао је да је мисија Украјине да убије што више Руса. Шта МКС мисли о овоме? - упитала је Захарова.
Осим тога, дипломата је објавио извод из интервјуа са бившом државном секретарком Сједињених Држава Медлин Олбрајт из 1996. године , у којем новинарка Лесли Стал пита Олбрајтово мишљење о томе да ли је америчка акција у Ираку оправдана с обзиром на импликације за ту државу. Новинар каже Олбрајтова да је више од пола милиона деце умрло од санкција Ираку, односно више него у Хирошими.
На то бивши државни секретар одговара: „Сматрамо да је то оправдано“.
- Било је то под Бушом старијим , кога више нема на овом свету - истакла је Захарова.
Раније је прес-секретар председника Руске Федерације Дмитриј Песков рекао да Русија сматра одлуку МКС-а, који је раније издао налог за хапшење Владимира Путина и дечијег омбудсмана Руске Федерације Марије Лвове-Белове. правно ништав, пренела је Газета.
БОНУС ВИДЕО: Посланици француске скупштине химном спречавају премијерку да говори
Препоручујемо
ТАЈНА УВОДНЕ ПЕСМЕ "ЈУЖНОГ ВЕТРА" Шта значи "Џанум" и ко је певачица која изводи нумеру
18. 03. 2023. у 21:10
БОСАНСКИМ "СПЕЦИЈАЛЦИМА" СЕ СМЕЈЕ ЦЕО СВЕТ: Избачени са такмичења, а криви им Срби и Додик (ФОТО/ВИДЕО)
СНИМАК специјалаца из Федерације БиХ на такмичењу СWАТ Цхалленге у Уједињеним Арапским Емиратима постао је потпуни хит на друштвеним мрежама.
12. 02. 2026. у 14:42
ВАКЦИНА ПРОТИВ РАКА СТИЖЕ У СРБИЈУ: Добијамо је одмах после Руса, ево када ће је примити наши пацијенти
МИНИСТАР без портфеља задужен за област међународне економске сарадње Ненад Поповић изјавио је данас да ће у мају први пацијенти у Русији примити вакцину против рака, а да ће пацијенти из Србије бити први који ће одмах после руских, крајем године, примити ту вакцину.
12. 02. 2026. у 09:41
ЈК ПРИЗНАЛА: "Са њим сам изгубила невиност - први пут са Немањом био је грозан, ужасан"
"ИМАЛА сам 18 година. Било је грозно искуство. Помислила сам: "Како некоме ово може да се догоди?" Било је ужасно."
10. 02. 2026. у 07:32
Коментари (4)