ПАЛЕСТИНА СЕ УЗДА У РУСИЈУ: Преко Москве до самоопредељења и независности

Ђ.Г.

18. 03. 2023. у 08:48

ПАЛЕСТИНЦИ виде Русију као једног од главних бранилаца своје жеље за самоопредељењем и независношћу, рекао је за РИА Новости Муса Абу Марзук, шеф одељења за међународне односе палестинског покрета Хамас, после посете Москви и разговора са замеником за спољне послове Русије министраМихаила Богданова.

ПАЛЕСТИНА СЕ УЗДА У РУСИЈУ: Преко Москве до самоопредељења и независности

Фото: Танјуг/АП Пхото

- Русија је једна од најважнијих присталица остваривања права палестинског народа на своју будућност, самоопредељење и независност - рекао је Абу Марзук.

Према његовим речима, ова посета је другачија од оних које су јој претходиле, због промена које се дешавају у региону и свету, пошто је руска војна операција у Украјини „унела крајњу конфузију у свету и у међународном систему”. Према речима једног од лидера Хамаса, за промене на блискоисточној арени, Палестинцима су потребне и консултације, размена информација, стално подсећање на своја права, пренела је РИА.

БОНУС ВИДЕО: СЕВЕРНА КОРЕЈА ЛАНСИРАЛА ДВЕ БАЛИСТИЧКЕ РАКЕТЕ -  Одговор на маневре САД и Јужне Кореје (фотографије)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (1)

ПРЕПЛАКАЛА САМ ЦЕЛУ НОЋ: Карлеуша у паници због приватних снимака и слика - Све смо претражили, преврнули... (ВИДЕО)