ЈОШ ЈАЧЕ ПРИЈАТЕЉСТВО РУСИЈЕ И КИНЕ: Огласио се Пекинг о посети Си Ђинпинга Москви
ПРЕДСТОЈЕЋА посета кинеског председника Си Ђинпинга Русији од 20. до 22. марта је пријатељска посета, која ће још више ојачати узајамно поверење и међусобно разумевање Пекинга и Москве, изјавио је на брифингу портпарол кинеског Министарства иностраних послова Ванг Венбин.
Фото: Mikhail Tereshchenko, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP/AP Photo/Andy Wong, File/Shutterstock/Илустрација
Посета Сија Москви даће нови импулс развоју билатералних односа две земље, истиче се у саопштењу.
Си Ђинпинг ће са руским председником Владимиром Путином разменити мишљења о билатералним односима, међународним и регионалним питањима.
Током посете, стране ће разговарати на основу принципа неконфронтације и без усмеравања на треће земље.
- Пекинг ће наставити да се придржава објективног става о украјинској кризи и да игра конструктивну улогу у унапређењу преговора - истиче се у саопштењу.
Ванг је подвукао да ће посета такође ојачати политички темељ пријатељства два народа који се преноси са генерације на генерацију.
Претходно је Кремљ објавио да ће кинески председник Си Ђинпинг, на позив руског председника Владимира Путина, боравити у посети Русији од 20. до 22. марта.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: БОРБЕ У БЛИЗИНИ СВАТОВА И КРЕМЕНАЈЕ - Руски војници користе системе "Град" и хаубице "Мста-С"
Препоручујемо
ПОСЛЕ ОДЛУКЕ ПОЉСКЕ, ОГЛАСИЛА СЕ БЕЛА КУЋА: Ево шта су поручили о слању Ф-16 Украјини
17. 03. 2023. у 08:39
ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити
ИЗЈАВА председника Србије Александра Вучића, у којој упозорава да Европска унија мора да се суочи са чињеницом да се Сједињене Америчке Државе никада неће вратити старом моделу односа са Европом, објављена је као ударна вест на насловној страни светског издања руског портала Спутњик, као и на руској агенцији РИА Новости.
27. 01. 2026. у 07:44
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)
КАТАСТРОФАЛНО невреме које је погодило југ Италије изазвало је незапамћену штету, а најкритичније је на Сицилији, где се у граду Нишемију урушио чак четири километра дуг део литице. Због клизишта је више од хиљаду људи хитно евакуисано, јер је клизиште буквално однело земљу испод кућа.
27. 01. 2026. у 11:26
Коментари (0)