БЕЗ СТРУЈЕ ВИШЕ ОД 400.000 ЉУДИ: Ванредно стање у многим америчким окрузима
ВИШЕ ОД 400.000 потрошача остало је без електричне енергије у САД, након што су олује донеле кишу, снег, поплаве и јаке ветрове.
Фото Танјуг/АП
Изливене реке и клизишта погодили су Калифорнију, где је у 40 од 58 округа проглашено ванредно стање, пренео је Би-Би-Си (ББЦ). И до 90 центиметара снега пало је у поједине делове Њујорка, Њу Хемпшира и Масачусетса.
Олуја на обе америчке обале је јутрос попустила, али је причињена велика штета. На североистоку олуја је донела гомилу снега, оборене далеководе и оборено дрвеће, од којих је једно умало сравнило паркирани аутомобил у Бронксу, а ветрови су дували брзином преко 64 километра на час. Стотине школа и компанија је затворено.
У држави Њујорк и више округа у Њу Џерсију проглашено је ванредно стање. На западној обали серија олуја створила је тешке услове грађанима. У Сан Франциску, једна од највећих градских линија јавног превоза веома је каснила, изјавио је портпарол за ЦНН.
Калифорнија доживљава своју 11. атмосферску реку од децембра, временски феномен када вода испарава у ваздух и ветар је носи, формирајући дугачке струје које теку небом као што реке теку по копну изазивајући јаке пљускове.
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још
ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.
13. 12. 2025. у 15:33
Коментари (0)