СИНДИКАТИ НАЈАВИЛИ НОВИ ШТРАЈК: Обустава рада прети да паралише целу Грчку

ОЧЕКУЈЕ се да ће 24-часовни генерални штрајк на који су позвали синдикати приватног и јавног сектора у Грчкој, у знак протеста због железничке несреће у Темпеу 28. фебруара, када је погинуло 57 људи, сутра обуставити већину услуга широм земље.

СИНДИКАТИ НАЈАВИЛИ НОВИ ШТРАЈК: Обустава рада прети да паралише целу Грчку

Фото: АП

Атински метро и трамвај радиће само од 10 до 15 часова, док ће аутобуси саобраћати од 9 до 21 сат.

Неће бити приградских железничких услуга, а у штрајку ће учествовати и контролори летења и поморци, преноси Катимерини.

Синдикат новинара Атине (ЕСИЕА) саопштио је да ће новинари штрајковати раније, током данашњег дана.

Генерални штрајк, који су сазвали највећи синдикати приватног и јавног сектора у Грчкој, најновији је у низу протеста против владе и политичког система који је, како се наводи, у више наврата игнорисао позиве синдиката на повећане мере безбедности железнице.

Премијер Кирјакос Мицотакис саопштио је прошле недеље да је Грчка затражила савет од Агенције Европске уније за железнице (ЕРА) како да побољша безбедност на пругама, након несреће 28. фебруара, у којој је погинуло 57 људи, када се воз са 350 путника, од којих су већина били студенти, сударио се са теретним возом код Ларисе, у централном делу земље.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)

ЗЛАТНА БАЈКА О ХУМАНОСТИ: Фондације  Mozzart , НОРБС Плус и Небојша Миловановић заједно за Тиршову