МАЂАРСКИ ПРЕМИЈЕР: Запад све ближи разматрању слања савезничких снага у Украјину
ЗАПАДНЕ земље су веома близу тога да озбиљно размотре перспективу слања савезничких снага на територију Украјине, изјавио је мађарски премијер Виктор Орбан.
Фото: ЕПА
Према његовим речима, лидери западног света пате од „ратне грознице“ и „шаљу све опасније оружје у Украјину“, јер је већ актуелна тема слања Кијеву борбених авиона, што се раније „сматрало табуом“.
-Сматрам да смо веома близу томе да се врло озбиљно предложи да војници земаља савезница Украјине пређу границу и уђу на украјинску територију. Морам рећи да свет никада није био тако близу томе да из локалног рата, јер радило се о Луганску и Доњецку, дође до светског рата. Вероватноћа за ово расте из дана у дан, рекао је Орбан за радио „Кошут“.
Мађарски премијер је раније изјавио да земље Европе, „као месечари на крову“, стално балансирају на ивици рата с Русијом.
Од почетка сукоба у Украјини Мађарска се доследно противи увођењу санкција против руских енергената и слању оружја Украјини. Почетком марта прошле године мађарски парламент је усвојио указ којим се забрањује испорука оружја Украјини са територије те земље.
sputnikportal.rs
БОНУС ВИДЕО - РУСКИ ЛОВЦИ-БОМБАРДЕРИ ПОНОВО НА ЗАДАЦИМА: Снимци борбених активности посада у авионима Су-25
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
КИЈЕВ ПРОТЕРУЈЕ УПЦ: Монаси морају да напусте Кијевско-печерску лавру до 29. марта
10. 03. 2023. у 17:26
РАТ У УКРАЈИНИ: Америчка паметна бомба ЈДАМ коришћена код Бахмут; Оклопна техника стигла у Часов Јар (ВИДЕО/ФОТО)
10. 03. 2023. у 06:45 >> 03:09
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)
ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.
08. 07. 2026. у 17:19
Коментари (0)