ДОГОВОР ЈЕ ПАО? Шведска, Финска и Турска се договориле о даљим разговорима за чланство у НАТО
ГЛАВНИ шведски преговарач у процесу приступања у НАТО Оскар Стенстрем рекао је да је Турска потврдила да су Шведска и Финска предузеле конкретне кораке да изађу у сусрет захтевима Анкаре око испуњења услова за улазак у Алијансу и да ће те три државе поново одржати састанке.
FOTO: AP/Tanjug
- Видели смо да је Турска препознала да су Шведска и Финска предузеле конкретне кораке у овом споразуму, што је добар знак - рекао је Стенстрем на конференцији за новинаре у седишту НАТО, пренео је Ројтерс.
Он је истакао да ће три земље одржати нове састанке, али није прецизирао датум.
Шведска и Финска су се прошле године пријавиле за чланство у НАТО због повећане бриге за безбедност након што је Русија напала Украјину, али су наишле на препреку у виду Турске, која каже да је Стокхолм био уточиште члановима терористичких група.
Анкара је недавно наговестила да би могла да одобри само улазак Финске у НАТО.
БОНУС ВИДЕО:
ПРИТИСНУЛИ ДУГМЕ ЗА САМОУНИШТЕЊЕ: Јапанци прекинули лет ракете са важним сателитом због квара
Препоручујемо
НАДАЈУ СЕ ЗЕЛЕНОМ СВЕТЛУ АНКАРЕ ЗА НАТО: Шведска предлаже антитерористички закон
09. 03. 2023. у 17:13
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ТАЈНИ ДОГОВОРИ ИЗ 80их: Како су САД наоружавале Техеран, Регана умало коштало фотеље, умешан државни врх - афера Иран-Контра (ФОТО)
ОЛИВЕР Норт је амерички политички коментатор и пензионисани пуковник Корпуса америчких маринаца који сваком својом појавом подсети на контроверзе које се вежу за његово име.
09. 04. 2026. у 12:33
Коментари (0)