ИЗРАЕЛСКИ ПРЕДСЕДНИК: Компромис око реформе правосуђа све ближи

Танјуг

06. 03. 2023. у 20:54

ИЗРАЕЛСКИ председник Исак Херцог изјавио је данас да је компромис око владиног плана за реформу правосуђа неизбежан, чак и у случају ескалације протеста, истичући да су стране ближе него икад могућности споразумног оквира.

ИЗРАЕЛСКИ ПРЕДСЕДНИК: Компромис око реформе правосуђа све ближи

Фото: ЕПА

Локални медији пренели су писмо 10 бивших шефова ваздухопловних снага премијеру Бењамину Нетанијахуу у којем упозоравају на озбиљну и опипљиву претњу коју представља план реформе правосуђа, дан након што су резервисти рекли да се неће појавити на обуци у знак протеста, пренео је Ројтерс.

Нетанијаху је данас критиковао поменуте претње војне службе, за које је рекао да угрожавају постојање Израела.

-На бојном пољу војници су стајали уједињени током свих израелских ратова, без обзира на борбе и несугласице међу нама, рекао је он, говорећи из базе граничне полиције у насељу Бејт Хорон на окупираној Западној обали.

Премијер је рекао да има места за протесте, несугласице и изношење мишљења, али да нема места за одбијање.

Иако је функција председника церемонијална, Херцог је сазвао 100 шефова власти на хитан састанак како би се дошло до решења.

-Ближи смо него икад могућности договореног оквира, а о већини тога постоје договори иза кулиса, рекао је Херцог, не износећи детаље.

Херцогови коментари нагло су подигли финансијска тржишта, иако није било непосредних знакова договора између владе и опозиције, наводи Ројтерс.

Он је рекао да ће сада зависити од лидера владајуће коалиције и опозиције да "ставе земљу и грађане изнад свега" и то спроведу, додајући да ће његов допринети смиривању обе стране.

Лидери опозиције Јаир Лапид и Бени Ганц издали су заједничко саопштење као одговор, похваљујући председникове напоре да постигне компромис, али уз захтев да Нетанијаху заустави процес законских реформи како би омогућио поштен и ефикасан дијалог.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.

28. 01. 2026. у 07:48

САДА ЈЕ СВЕ ОТКРИВЕНО! Ево због чега Душан Мандић није био на пријему код Вучића

САДА ЈЕ СВЕ ОТКРИВЕНО! Ево због чега Душан Мандић није био на пријему код Вучића

Ватерполо репрезентација Србије освојила је у златну медаљу на Европском првенству у Београду пошто је у недељу у финалу победила Мађарску 10:7, међутим многи нису знали са каквим проблемима се носио селектор Урош Стевановић.

28. 01. 2026. у 12:38

Коментари (0)

ХЛАДАН ТУШ ИЗ БАРСЕЛОНЕ: Евролига задала ударац Звезди и Партизану, ово се „вечитима” неће свидети!