ПРВИ ПУТ ОЧИ У ОЧИ: Разговарали Лавров и Блинкен - ево ко је први тражио контакт

Новости онлајн

02. 03. 2023. у 15:54

АМЕРИЧКИ државни секретар Ентони Блинкен састао се ненајављено са руским колегом Сергејом Лавровим и пренео му да ће САД подржавати Украјину "све док буде потребно". Разговор је трајао мање од 10 минута.

ПРВИ ПУТ ОЧИ У ОЧИ: Разговарали Лавров и Блинкен - ево ко је први тражио контакт

Фото: АП/Танјуг

Блинкен и Лавров накратко су разговарали на маргинама самита Г20 у Индији, а разговор је трајао мање од 10 минута.

Ово је њихов први сусрет лицем у лице од почетка рата у Украјини пре годину дана, преноси Би-Би-Си.

Блинкен је такође рекао Лаврову да Русија треба да ослободи америчког држављанина Поле Велана, као и да треба поново да се придружи Споразуму о контроли нуклеарног наоружања Нови СТАРТ.

Добро упућен извор за Си-Ен-Ен је рекао да је састанак био непланиран и да га је Блинкен иницирао.

Портпаролка руског министарства спољних послова потврдила је за Си-Ен-Ен да се састанак одржао.

- Блинкен је затражио контакт - рекла је она и додала да није било преговора ни састанака.

БОНУС ВИДЕО: ОВАКО РУСИ НАВОДЕ ДРОНОВЕ КАМИКАЗЕ НА НЕПРИЈАТЕЉСКЕ ПОЛОЖАЈЕ - Нови снимак МО Русије из борбе

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (1)

ОД ПЕНЗИЈЕ ЛЕПО ЖИВИМ: Цеца Китић добија позамашну своту новца од државе