БИВШИ АМЕРИЧКИ ОБАВЕШТАЈАЦ: Зеленски треба да буде спреман на губитак нових региона Украјине
УКРАЈИНА ће изгубити контролу над новим територијама ако настави војни сукоб са Русијом, рекао је бивши обавештајни официр америчког маринског корпуса Скот Ритер у интервјуу за Јутјуб канал Препород комунизма.
Фото Танјуг/АП
- У Украјини је дошло до неповратног губитка од 20 одсто територије, ова цифра би се могла повећати ако се сукоб настави, казао је официр.
Он је подсетио да је земља већ изгубила од 200 до 300 хиљада војника, а милиони њених становника постали су избеглице. Украјина је такође изгубила инфраструктуру вредну трилионе долара.
Из свега овога може се извући само један закључак: Кијев не би требало да буде заинтересован за продужење непријатељстава, закључио је Ритер.
Русија је у више наврата указивала на спремност за преговоре о решавању сукоба, али им је Украјина на законодавном нивоу увела забрану.
Председник Републике Владимир Зеленски рекао је на самиту Г20 у новембру прошле године да „неће бити Минска-3.“ Прес-секретар председника Русије Дмитриј Песков напоменуо је да такве речи апсолутно потврђују став Кијева о неспремности да започне дијалог.
БОНУС ВИДЕО - ПОДРШКА ОД ТЕРМИНАТОРА: Снимци руских оклопних возила током борбе у Украјини
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Русија спрема напад на ТРИ европске земље - жели да тестира НАТО: Алармантне тврдње стручњака
ПРЕМА новој анализи, Русија се активно припрема за напад на балтичке државе, што би представљало велики војни изазов за Запад. Таквим потезом, Владимир Путин би тестирао спремност НАТО-а да брани три мале чланице - Естонију, Летонију и Литванију - у случају могућег почетка Трећег светског рата.
02. 05. 2026. у 21:42
Коментари (1)