СА БАНАНАМА СПАКОВАН ЗА БЕЛГИЈУ: Полиција запленила више од 8 тона кокаина

Срна

27. 02. 2023. у 20:12

ПОЛИЦИЈА у Еквадору пронашла је скоро 8,8 тона кокаина у пошиљци банана чија је дестинација била Белгија, а процењена улична вредност је око 330 милиона долара, рекао је командир полиције Фаусто Салинас.

СА БАНАНАМА СПАКОВАН ЗА БЕЛГИЈУ: Полиција запленила више од 8 тона кокаина

Фото: Принтскрин/Јутјујб/Al Jazeera English

Еквадор је постао једна од главних транзитних земаља за кокаин произведен у суседном Перуу и Колумбији.

Прошле године је више од 200 тона дроге заплењено у тој држави на Андима, од чега већи део у луци Гвајакил.

С обзиром да је Еквадор највећи светски извозник банана, шверцери често покушавају да сакрију своје илегалне пошиљке међу воћем које се шаље из Гвајакила на одредишта широм света.

Белгија је постала земља у којој су последњих година заплењене највеће количине кокаина унутар ЕУ, а лука Антверпен је главна улазна тачка за илегалну дрогу.

Директор Европског центра за праћење дрога и зависности од дрога Алексис Гоздил рекао је раније овог месеца да "све већи прилив кокаина сада прети целој ЕУ".

- Дубоко сам забринут што растуће тржиште кокаина у ЕУ доводи до пораста насиља и корупције у јавним институцијама и управи - упозорио је Гоздил, пренио је Би-Би-Си.

У Еквадору је насиље повезано са кријумчарењем дроге нагло порасло пошто су се моћни мексички картели инфилтрирали у локалне банде да би стекли контролу над уносним послом.

Затвори су препуни, а у борбама ривалских банди иза решетака настрадале су десетине људи.

БОНУС ВИДЕО: ВАТРА СА "АДМИРАЛА ГОРШКОВА": Руска фрегата испаљује пројектиле током вежби у Индијском океану

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.

14. 12. 2025. у 19:24

Коментари (0)

РУСИЈА У НЕВЕРИЦИ: УЕФА јој напрасно послала милионе евра, радује се и Србија!