УКРАЈИНА У НАТО? Бивша државна секретарка САД Кондолиза Рајс сумња у ту могућност
МОГУЋНОСТ будућег уласка Украјине у НАТО је сумњива, али ће Кијеву бити потребни безбедносни споразуми, сматра бивша америчка државна секретарка Кондолиза Рајс.
Фото: ЕПА
Рајсова је нагласила да је сама Северноатлантска алијанса тренутно заштићена, док Украјина остаје „небрањени део територије“ и „вакум“ у Европи.
-Шта год да урадимо, а сумњам да ће то бити пети члан (Уговора о НАТО-у – прим. аут.), морамо да се побринемо да овај вакуум не постоји у будућности, рекла је она.
Рајсова је такође потврдила да су Украјина и НАТО, заправо, већ „веома јаки савезници“ и да ће се то наставити и у будућности.
БОНУС ВЕСТИ - ПОДРШКА ОД ТЕРМИНАТОРА: Снимци руских оклопних возила током борбе у Украјини
Препоручујемо
РАТ У УКРАЈИНИ: Зеленски сменио команданта ВСУ у Донбасу; Бахмут у окружењу (МАПА/ФОТО/ВИДЕО)
26. 02. 2023. у 07:26 >> 02:56
ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ: Готово је са Гренландом, нека се спреми Канада?
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су већ одлучиле о судбини Гренланда, да ли је на реду Канада, запитао се Кирил Дмитријев, специјални представник руског председника Владимир Путина за инвестиционо-економску сарадњу са иностранством.
06. 01. 2026. у 12:49
БРИТАНЦИ ТВРДЕ: Ово је Трампов план за Гренланд, погледајте шта нуди амерички председник
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе желе да понуде Гренланду споразум о слободном придруживању, сличан оном које Вашингтон има са појединим малим државама у Тихом океану, сазнаје Економист.
06. 01. 2026. у 14:39
АКО ВАМ АУТО ПРОКЛИЗА: Савет аутомобилисте који може спасити животе - како безбедно возити по СНЕГУ
ЧЕДОМИР Бркић објаснио је како возачи треба да правилно очисте аутомобиле након снежних падавина, али и како да возе, управљају и понашају се у саобраћају.
05. 01. 2026. у 19:27
Коментари (0)