ПРИТИСАК НА ИНДИЈУ: Шолц тражи од Модија да им се Индија придружи против Русије, ево какав је одговор добио
НЕМАЧКИ канцелар Олаф Шолц затражио је данас од индијског премијера Нарендре Модија да Индија подржи, или бар да не блокира напоре Запада да изолује Русију.
Путин и Моди, Фото АП
Након разговора са индијским премијером Шолц је нагласио да су због рата у Украјини земље у развоју негативно погођене несташицом енергије и хране, изразивши наду да ће Индија помоћи да се осигурају критичне залихе хране за угрожене земље Азије, Африке и Америке, пренео је АП.
Моди није одступио од свог опрезног приступа, рекавши да Индија жели да се сукоб оконча дијалогом и дипломатијом.
- Индија је спремна да пружи свој допринос свакој мировној иницијативи - додао је премијер Моди, али се уздржао од било каквих отворених критика на рачун Русије с обзиром да је Москва главни добављач оружја, нафте и других прозвода за Индију.
Шолц је рекао да је ратом Русије против Украјине "прекршен фундаментални принцип за који се сви залажу - да се границе не мењају применом насиља".
Нешто касније, у разговору са немачким новинарима, немачки канцелар је рекао да су он и Моди разговарали о рату у Украјини "веома опширно и веома интензивно", али је одбио да прецизира о чему је било речи наводећи поверљиву природу разговора.
Препоручујемо
"НИЈЕ НАШ РАТ" На улице Берлина изашло 10.000 људи против наоружавања Украјине (ФОТО)
25. 02. 2023. у 17:27
"ОЧЕКИВАНО И ПРИРОДНО" Хрватска министарка културе о забрани народњака
25. 02. 2023. у 10:56
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (4)