НЕБЕНЗЈА ПОРУЧИО: Истрага експлозија на гасоводима „Северни ток“ усмерена на прикривање трагова
РЕПУТАЦИЈА америчког новинара Симора Херша не оставља сумњу у кредибилитет његове истраге о диверзији на гасоводима „Северни ток“ и „Северни ток 2“, изјавио је стални представник Русије при УН Василиј Небензја на састанку Савета безбедности ове организације.
Фото: AP Photo/John Minchillo
Према његовим речима, захваљујући Хершу „сазнали смо не само да су то урадиле САД, већ и како су то урадиле“. Небензја је приметио да је „дубина информација које он поседује невероватна“.
- А његово досадашње професионално искуство и беспрекорна новинарска репутација не остављају места сумњи да амерички новинар говори истину - нагласио је Небензја.
Он је додао да западне земље не показују жељу да сарађују са Русијом у случају експлозија на гасоводима.
- Имамо озбиљне сумње у делотворност, транспарентност и непристрасност истрага које се тренутно спроводе у низу националних јурисдикција. Не видимо никакву жељу партнера за сарадњом - рекао је он.
Небензја је, између осталог, приметио да су Немачка, Данска и Шведска игнорисале поруке које им је у октобру 2022. послао премијер Русије Михаил Мишустин у вези са учешћем представника руских надлежних савезних органа и „Гаспрома“ у истрази.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
ВЕЖБЕ У РАТНИМ УСЛОВИМА: Посаде руских тенкова Т-80БВМ вежбају гађање
ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ: Готово је са Гренландом, нека се спреми Канада?
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су већ одлучиле о судбини Гренланда, да ли је на реду Канада, запитао се Кирил Дмитријев, специјални представник руског председника Владимир Путина за инвестиционо-економску сарадњу са иностранством.
06. 01. 2026. у 12:49
БРИТАНЦИ ТВРДЕ: Ово је Трампов план за Гренланд, погледајте шта нуди амерички председник
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе желе да понуде Гренланду споразум о слободном придруживању, сличан оном које Вашингтон има са појединим малим државама у Тихом океану, сазнаје Економист.
06. 01. 2026. у 14:39
АКО ВАМ АУТО ПРОКЛИЗА: Савет аутомобилисте који може спасити животе - како безбедно возити по СНЕГУ
ЧЕДОМИР Бркић објаснио је како возачи треба да правилно очисте аутомобиле након снежних падавина, али и како да возе, управљају и понашају се у саобраћају.
05. 01. 2026. у 19:27
Коментари (0)